Dalším významným podporovatelem lanškrounského volejbalu mládeže je ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
A to formou projektu: Program Můj klub a Program B1 - podpora Pardubického kraje.

Extraliga juniorek

Email Tisk PDF
(poč.hlasování 3, průměr je 5.00)

V sobotu 9. října jsme se brzo ráno vydali do Prahy, kde nás čekalo 1. kolo extraligy juniorek.

La X TJ Ostrava

První dva sety nebylo o čem. Hra byla v naší režii a nikdo nemohl říct ani půl slova. Byla vidět chuť ke hře, radost, dobré nasazení a hlavně jsme všichni chtěli moc vyhrát. Bohužel po nevydařené koncovce třetího setu jsme ztratily odvahu a zápal do hry jako tomu bylo v předchozích dvou setech. Následoval čtvrtý set, kde už nám docházelo sil a poté skončil závěrečný tiebreak opět ku prospěchu soupeře. Výsledný stav byl tedy 2:3 pro Ostravu. Bylo to velké zklamání, obzvlášť po výborném začátku, ale i tak můžeme být rádi alespoň za jeden bod proti takovým soupeřkám.

La X TJ Sokol Šternberk

Tento zápas byl jako na houpačce. První set jsme vyhrály. Ve druhé jsme odešly na příjmu a prohrály jsme se šesti body. Více se k tomu snad vyjadřovat nemusíme. Třetí set patřil zase nám. Doufaly jsme, že čtvrtý set už bude také náš a získáme tak tři body do tabulky, jenže tentokrát jsme nezvládly koncovku. V tiebreaku se to táhlo bod za bodem a do poslední chvíle se nevědělo, kdo tento zápas vyhraje. Po dvou klíčových chybách už soupeř nezaváhal a pro nás tak zápas dopadl opět se smutným koncem. Takže jako v prvním zápase 2:3 pro soupeřky.

La X SKŠ ZŠ Mikulova Praha

Druhý den nás čekal zápas proti SKŠ ZŠ Mikulova Praha. První set jsme sice vyhrály, ale nebylo to tak lehké. Dělaly jsme zbytečné chyby a dost jsme se se soupařkami tahaly. Druhý set jsme se chyb vyvarovaly, udělaly jsme si slušný náskok, který jsme si udržely až do konce setu. Třetí set pak probíhal podobně jako druhý. Nedělaly jsme chyby a měly jsme vše pod kontrolou. Tento západ tedy skončil 3:0 pro nás a my měly další tři body v kapse.

La X PVK Olymp Praha

Poslední zápas s Olympem nedopadl úplně tak, jak jsme si představovaly. Byl to důležitý zápas, takže v hale panovala napjatá atmosféra. Na začátku prvního setu jsme předváděly výborný volejbal. Bohužel asi v polovině setu jsme si neporadily se zákeřným podáním a vyházely spoustu balonů na příjmu. Soupeřky nám utekly a nám už se nepodařilo je dohnat. Druhý set probíhal podobně jako první a také tak skončil. Ve třetím setu se nám nedařilo nic. Bylo znát, že už jsme unavené a že tento víkend byl náročný. Tento zápas jsme bohužel prohrály 0:3.

Nakonec jsme si tedy domů odvezli pět bodů.

Sestava: N. Kulhánková, N. Vinterová, V. Tylšarová, K. Vernerová, T. Kolářová, N. Jánská, S. Horáková, A. Chládková, A. Martincová, M. Janků, T. Jozová, T. Uhlířová, T. Kotasová

Moc děkujeme fanouškům, kteří v neděli přijeli zafandit a podpořit nás.