mod_vvisit_counterTento měsíc25813
mod_vvisit_counterVše6935609

Premiéra mužů ve 2. lize

(poč.hlasování 6, průměr je 5.00)

V sobotu 6.10.2018 jsme se vydali na dalekou cestu k historicky prvním zápasům Lanškrounských mužů ve 2. lize. Bohužel se nám v týmu v poslední době nakupila vážnější zranění. Další hráči se vracejí z marodky po vleklých zraněních a začínají teprve naplno pravidelně trénovat. Naši situaci nám ani neulehčoval předzápasový rozbor soupeře, kde jsme zjistili, že na soupisce figurují 4 hráči, kteří mají zkušenosti z extraligy a někteří další z 1. ligy.

Po 2,5 hodinové cestě jsme konečně objevili tělocvičnu TJ LIGNUM – Morávka a po rozcvičce  obou týmu se mohlo jít na věc. Naše zahajovací sestava na hřišti dlouho nevydržela. Už v prvním setu bylo potřeba posílit příjem a přitvrdit podání, protože tam byla asi naše největší slabina. Soupeř nám svým kvalitním servisem nedával moc příležitostí k útoku, pokud jsme ale servis přijali, tak jsme v byli Morávce chvílemi vyrovnaným soupeřem. I přes zlepšený výkon na příjmu a promíchání sestavy v dalších setech prvního zápasu, prohráváme výsledkem 0:3.
Hodinová přestávka sloužila hlavně ke sdělování dojmů v místím improvizovaném bufetu. I ve druhém zápase jsme tahali za kratší konec provazu. Jen v prvním setu jsme se soupeřem dokázali držet krok s dostat se do vyrovnané koncovky. Morávka si ale koncovku s přehledem pohlídala a za mohutného povzbuzování místních fanoušků se ujala vedení 1:0. V následujících dvou setech se nám povedla bodová šňůra na podání, ale soupeř nás svojí vysoce efektivní hrou nepustil do větších akcí, takže i druhý zápas prohráváme výsledkem 3:0
Asi jsme si naši premiéru představovali malinko jinak, ale museli jsme se podívat do očí tvrdé realitě. Nic na tom nemění, že jsme se hned na úvod potkali se soupeřem, který se pravidelně umísťuje v horních patrech tabulky. Zápas nám ukázal, na čem budeme muset zapracovat a jak budeme muset přistupovat k takovým utkáním. V dalších zápasech nás čeká složitý úkol, nicméně pokud budeme bojovat jako tým a tvrdě makat na trénincích, tak věřím, že pár zápasů v sezóně budeme schopni urvat. I hráči se zkušenostmi z extraligy dělají chyby a pod tlakem dobrého servisu v kombinaci s obranou se rozdíly z větší části smazávají. Už tyto první zápasy nám přinesly spoustu nových zkušeností, které budeme moci využít v prvnícm domácím klání, které proběhne už tuto sobotu 13.10.2018 od 10:00 proti družstvu Volejbal Ostrava. Tímto bych chtěl pozvat všechny fanoušky dobrého volejbalu. Budeme vás potřebovat!

TJ LIGNUM – Morávka vs. VK TJ Lanškroun 3:0 (17,16,16) a 3:0 (25,12,21)

Naše sestava: Čajka Vladimír, Chudý Jindřich, Janisch Filip, Joza Dominik, Koudelka Alois, Matějka Petr, Pfeifer Jakub, Polášek Ivo, Rybka Michal a Stasiowski Dominik
Trenér: Musil  Stanislav