mod_vvisit_counterTento měsíc25099
mod_vvisit_counterVše6934895

Stříbrné finále ČP kadetek a juniorek v Přerově

(poč.hlasování 10, průměr je 5.00)

O velikonočních prázdninách jsme odjeli do Přerova na závěrečné kolo Českého poháru. Pokaždé jsme se udrželi v 1. osmičce, přesněji řečeno na 4. místě, když před námi byla pouze extraligová družstva z Přerova, Tatranu Střešovic a Španielky Praha.

Prvním soupeřem  je tradičně Česká Třebová a nebylo tomu jinak ani v Přerově. První set jsme těsně vyhrály, ve druhém se karta obrátila, ale tiebreak vyzněl v náš prospěch. Druhým soupeřem se stalo domácí družstvo děvčat. V prvním setu jsme zabojovaly, ve druhém a třetím byl soupeř lepší a my získaly pro nás cenný bod. Sebrat Přerovu bod za vyhraný set je vždy fuška. Ve třetím zápase nás čekal opět extraligový tým, tentokrát Španielka Řepy. V prvním setu jsme těsně podlehly, ale druhý a třetí jsme dokázaly zvítězit a získat další dva body. Posledním soupeřem se stala děvčata z Prostějova a my je vcelku hladce porazily 2:0 na sety. Po prvním dni jsme získaly 8 bodů a průběžné 3. místo.

V pátek ráno nás čekal silný soupeř z Tatranu Střešovice. Předvedly jsme pěkný a bojovný volejbal a po zásluze vyhrály 2:0 na sety. Posledním soupeřem se stal tým z Valašského Meziříčí, který jsme přehrály 2:0 na sety. Takže celková bilance je ze šesti zápasů jenom jedna prohra v tiebreaku s Přerovem (ten ztratil pouze dva body, jeden s námi a jeden s Českou Třebovou) a zisk 14 bodů, což nám zajistilo 2. místo a dort od pořadatele.

Celkové umístění v Českém poháru je 4. místo, když před námi jsou pouze družstva z extraligy. Holky ukázaly, že i na malém městě se dokáže hrát volejbal na špičkové úrovni, aniž bychom si musely kupovat hráčky z jiných týmu. Za nás trenéry patří holkám velká pochvala za odvedený výkon během celého podniku Českého poháru a hodně dalších úspěchů v dalších zápasech.

P.S. Holky, příště slibujeme lepší hotel!

Sestava: K. Chrobáková, N. Kulhánková, M. Janků, A. Chládková, T. Jozová, P. Totušková, N. Vinterová, A. Martincová, M. Žerníčková