mod_vvisit_counterTento měsíc22111
mod_vvisit_counterVše6931907

Perfektní vstup starších žákyň do Českého poháru

(poč.hlasování 7, průměr je 5.00)

O víkendu 14.-.15.10. jsme se rozjeli do Bílovce ke kvalifikaci Českého poháru starších žákyň. Předpověď počasí hlásila krásný slunečný víkend, což jsme si trošku posteskly, že takový čas strávíme v tělocvičně, ale vydaly jsme se směle vstříc nám neznámé soutěži...

Do letošního ročníku se přihlásilo 58 družstev z celé ČR, která byla rozdělena do skupiny Západ - 30 družstev a skupiny Východ - 28 družstev. My byly zařazeny do jedné ze skupiny Východ, kde jsme se potkaly v Bílovci s dalšími 15 týmy, které byly rozděleny do čtyř čtyřčlenných skupin. Nás ve skupině čekaly soupeřky Pardubic, Bílovce a Břeclavi. Co můžeme čekat, jsme věděly jen s družstvem Pardubic, jinak pro nás samé neznámé týmy.

První zápas jsme nastoupily proti Pardubicím. Začátky pro nás vždy trošku těžší, než se rozkoukáme, než získáme správné soustředění na hru, skóre se tedy přelévalo bod po bodu z jedné strany na druhou, ale koncovka byla vždy v naší režii. Druhý zápas s Bílovcem nebyla též žádná lehká "procházka". Soupeř to byl těžký,  s fanoušky za zády, kteří hlasitě povzbuzovali. Opět od počátku hra o každý bod, naším mínusem bylo opět hodně zkažených podání a tím body pro soupeřky zadarmo. První set skončil stavem 31:29! pro nás. Byly to nervy, zvláště pro mě za postranní čarou, ale holky zachovaly chladnou hlavu  a došly si pro vítězství v setu. Druhý set byl v režii soupeřek a našich chyb, jak opět na podání, tak i na příjmu. Tak se šlo do tiebreaku, ve kterém jsme soupeřky s jasným rozdílem bodů přehrály. Povzbuzeny dobrými výsledky nás čekal boj o první místo ve skupině s Břeclaví. Již při rozcvičování bylo jasné, že soupeřky jsou o krok před námi, ale my jsme je trpělivou hrou zkoušely přehrát, což se nám podařilo až ve druhém setu a následoval tiebreak, do kterého jsme nevkročily zrovna nejlépe a prohrávaly již 6:12. Po krátké domluvě se holky dokázaly zvednout a fantasticky dotáhnout na stav 15:15, ale tentokrát v koncovce měly štěstí soupeřky a nás touto prohrou čekalo 2. místo ve skupině, i když už toto byl pro nás vynikající výsledek.

Po této části se opět utvořily další 4 skupiny. Pro nás soupeřky z Třebechovic, Nového Jičína a Zlína. Nutno podotknout, že to byly soupeřky z předních příček ostatních skupin. Do bojů jsme už přes postupující únavu naskočily optimisticky. Hrály jsme ukázněné, bez chyb a zalouženou odměnou nám bylo 1. místo v této skupině! A tento skvělý výkon nás přivedl až k rozhodujícímu poslednímu zápasu o postup do 1. sedmičky ČP a kdo tam na nás čekal? Staré známé soupeřky z Břeclavi, kterým jsme chtěly vrátit porážku a s tím jsme do zápasu nastoupily. Opět skvělý výkon a ukázková práce v týmu nás přivedly k dalšímu vítězství.

Tyto krásné volejbalové okamžiky nás katapultovaly do 1. sedmičky, kde si zahrajeme přístí kolo s týmy, které postoupily společně s námi a to Brno, Ostrava a Hradec Králové a dalšími třemi nejlepšími týmy z druhé skupiny východní části ČP.

Opět se tímto potvrdilo, že lanškrounský volejbal dokáže konkurovat týmům z krajských měst.