Dalším významným podporovatelem lanškrounského volejbalu mládeže je ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
A to formou projektu: Program Můj klub a Program B1 - podpora Pardubického kraje.

První zápas v nové sezoně - muži B

Email Tisk PDF
(poč.hlasování 4, průměr je 5.00)

Tento víkend jsme se společně s našimi mladými spoluhráči z družstva mužů A zúčastnili volejbalového soustředění ve Výprachticích. Už v pátek jsme začali poctivě trénovat, abychom na sobotní zápas s Chocní B byli řádně připraveni... Čekal se velký boj, protože kluci z Chocně vždycky hráli dobrý volejbal...

Protože máme docela marodku v týmu, museli jsme do zápasů nasadit i dravé mládí. Alespoň můžou "mlaďáci" čerpat zkušenosti...

Zápas začal přesně podle předpokladů. Choceň nás zmáčkla a my brzo prohrávali 8:3. Sami jsme si neuhráli ani bod a tak to na sebe musel vzít nejzkušnější hráč na naší straně hřiště Kamil a dvěma dobrými útoky snížil narůstající manko. Celý tým se uklidnil a začal šlapat... Pomalu jsme dotahovali, ale soupeř hrál opravdu bojovný volejbal. Kluci z Chocně to měli postavené podobně. Mladý tým podporoval Michal Kostka s Kízou a hlavně je dva jsme měli problém ze začátku ubránit. Když šel set do koncovky, přeci jen se nám to podařilo otočit a vyhráli jsme 25:21. Paráda. Po změně stran se obraz hry téměř nezměnil a náš tým musel bojovat o každý balon. Vítězstvím ve druhém setu jsme však soupeře trochu zlomili a třetí set vyhráli tak nějak v pohodě... Po setech 25:21, 25:22 a 25:17 vítězíme 3:0.

Po přestávce jsme udělali pár změn v týmu, aby si zahrálo co nejvíc hráčů. Ze začátku to nevypadlo na dobrý tah, protože první set jsme docela dostali na pr... frak. Dali jsme si jen 18 bodů a hlavně nehráli náš volejbal. Sestavu jsme pro druhý set neměnili a kluci důvěru nezklamali, pořádně se do toho obuli a zbývající tři sety vyhráli 25:17, 25:22 a 25:18. Vítězíme tedy 3:1.

Na první zápasy to vůbec nebylo špatné. Choceň patří k těm nejlepším týmům v soutěži a tak je šest bodů parádních.

Další zápas hrajeme tuhle neděli na našich volejbalových kurtech od 10:00 hodin proti Žamberku. Přijďte se podívat a zafandit.

Na soupisce byli: Kamil Renčín (C), Karel Nagy, Michal Peškar, Filip Janisch, Lojza Koudelka, Jirka Záleský, Vojta Hejl, Lukáš Marek, Petr Matějka, Dominik Joza, Ivoš Polášek ml. i st., Jarda Osladil a Standa Musil